Apie "Krantus"

2015 metais projektą „Kultūrų dialogai: istorija ir dabartis“ parėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Paramos suma – 16 500 eurų.

Projekto tikslas – aptarti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių kultūrų sąveikos bruožus istorinėje ir dabarties perspektyvoje, įvertinant pokyčius įvairiose meno srityse – dailėje, teatre, kine, fotografijoje, muzikoje, literatūroje, architektūroje. Publikacijose atsispindi niekad nenutrūkusios europinės kultūrinės tradicijos Lietuvoje gijos tiek istorinėje praeityje – nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų, tiek XX a. pradžioje, tiek po II pasaulinio karo, tiek ir pastaraisiais dešimtmečiais.

Žurnalas “Krantai” skiriamas visiems Lietuvos žmonėms, besidomintiems Europos kultūros paveldu bei dabartine meninės kūrybos situacija, mąstantiems apie įvairiausią meninę kūrybą ir ją kuriantiems.

Žurnalas “Krantai” įdomus ne tik Lietuvos gyventojams ar lietuviškai kalbantiems meno žmonėms – kiekvieną tekstą lydi nedidelė angliška jo santrauka, taip pat gausi iliustracinė medžiaga, leidžianti susidaryti pakankamai išsamų vaizdą apie “Krantuose” publikuojamų tekstų teorinius bei analitinius  apmatus.

Straisniuose atspindi tradicinės ir šiuolaikinės Lietuvos kultūros sąveiką su įvairių kultūros sričių – literatūros, architektūros, dailės, fotografijos, muzikos, teatro, šokio, kino – Europos paveldu bei šiuolaikinėmis formomis, išryškinamos iškilios asmenybės ir jų pėdsakai Lietuvos kultūroje. Formuojant žurnalo turinį, konsultuojamasi su Danute Sirijos Giraite, Ramute Skučaite, Beatriče Strimaitiene, Svetlana Steponavičiene, Genovaite Dručkute, Rimantu Skeiviu, įvairių Europos šalių ambasadų, esančių Vilniuje, kultūros skyriaus darbuotojais ir kt.

Vyriausiasis „Krantų“ žurnalo redaktorius – Helmutas Šabasevičius, redaktorė – Nijolė Kvaraciejūtė.